flag

RELACJA CODZIENNA Z PL. KOLEGIACKIEGO

17.09.2021 tablica umyta, objawiła nam się także nowa data oddania placu do użytku.  Zastanawiam sie tylko co do treści.....

14.09. 2021 Prace postępują, Przed restauracją mamy tablicę informacyjną lub może dezinformacyjną... Data ukończenia inwestycji jest zaklejona... tablica jest cała zakurzona , wstyd, mówiąc po poznański - zaświniona.  Jutro ją umyjemy i bedzie znowu pięknie. Ponoć ktoś podał nowy termin zakończenia prac uwaga 2022 Hura ...... Poczytam trochę dokumenty publikowane przez UM i  wtedy podam oficjalną datę 

3.09.2021 prace na placu postępują. Panowie fugują nowo ułożoną nawierzchnię, widać zaangażowenie i zegarmistrzowską precyzję. Będzie pięknie.

2.09.2021 Systuacja bez zmian. Naszła mnie dygresja matematyczna związna z procesem cięcia kostki.  Wszyscy znamy grę papier, kamień, nożyczki, nożyczki biją papier, papier bije kamień  a kamień bije nożyczki. W naszym przypadku nożyczki to piła w rękach  tnącego , papier to noga dociskajaca kamień a kamień to kamień.  W klasycznej grze udział brały dwie osoby. Aby skomplikować  zabawę w naszej grze jednocześnie mamy  : gracza z 3 argumentami. Zatem spróbujmy napisać funkcję  matematyczną gdzie P=piła, N=noga, K=kosta, wygląda ona tak  f(p,n,k) = gracz. Gracz może przyjąć dwie wartości żywy =1  lub martwy =0   w następujących zależnościach:

żywy gracz = ((K>P) & (N>P)) ; żywy gracz = ((P>K ) & (N>P)); martwy gracz = P>N. Jeśli zapiszemy funkcjęf(p,n,k)=|gracz|  , przypominam |x| oznacza wartość bezwzględną argumentu x ,  to zakładamy, że gracz jest zawsze jest żywy  tylko z nogą lub  bez nogi.  Tak na serio obliczenie prawdopodobieństwa utraty życia lub nogi można wyliczyć z rozkładu "T studenta" to metodologia stosowana często w procedurach testowania hipotez statystycznych.  Jeśli ktoś ma pomysł jak wyliczyć rozkład  prawdopodobieństwa bez danych z budowy proszę o pilny kontakt, widzę tu duże pole do popisu. 

 

   

31.08.2021 Sytuacja bez zmian. Panowie budowniczowie to prawdziwi herosi. Na załączonym zdjęciu widać  pojedynek człowieka z kostka brukową. Może lepij to nazwać pojedynek nogi, kostki i piły.  Ale co tam noga liczy się to zamiłowanie do kostki. Myślę, że w dobie szukania pieniedzy PIP bedzie miał dużo do wykazania. 

 

30.08.2021 Dziś wróciliśmy po urlopie do pracy i tu niespodzianka. Panowie z budowy tną kostkę przed naszym wyjściem.   Widziałem kiedyś zasłonę dymną stawianą na lotniskowcu Ronald Reagan.  Lotniskowiec był zacumowany w  w porcie San Diego (CA, USA)  i z przykrością muszę stwierdzić że zasłona zrobiona na pl. Kolegiackim jest marna w ogóle nie ma się nijak do profesjonalnie zrobionej przez US Navy.   W konsekwencji na  placu pomiędzy ul. Za Bramką z  Wodną panuje "mglista atmosfera"  a mieszkańcy i petenci Urzedu są narażeni na zatrucie nie mówiąc już o pracownikach. W ich przypadku BHP zostało całkowicie zaniedbane, pracują bez masek a kostkę przy cięciu przytrzymują butem bo obie ręce mają zajęte trzymając piłę.    Restauracji nie możmy otworzyć bo leci do środka.  Urząd ma się dobrze piły skierowane są w przciwnym kierunku i pył  NIE leci  w kierunku  budynaku Urzędu, całe szczęście.  Dziwi mnie tylko postawa Pana Prezydenta, że musi patrzeć od 3 lat  na taki bajzel. Nie wiem czy Pan Prezydent pochodzi z Poznania,  jeśli tak to powinien pamiętać o gospodarności i umiłowaniu porządku  w Wielkopolsce ( nawet tow. Gierek nawiązywał do tych  wspaniałych cech mieszkańców WLKP), może  zapomniał znaczy Pan Prezydent zapomniał nie Gierek.  Jeśli nie pochodzi z WLKP to się dziewię, że nie potrafił się  przez tyle lat wyedukować, wyrazy współczucia.  Jest takie przysłowie " Jak cię widzą tak cię piszą".

Poniżej zdjęcie budynku Urzędu Miasta Wągrowiec, może być ładnie. 

Urząd Miejski w Wągrowcu - Home | Facebook

11.08.2021 wczoraj dużo się działo. Przyjechała maszyna i rozsypywała przed restauracją podkład pod nawierzchnię z kamieni lub inną. Potem Panowie ubijali to specjalną maszyną. W trakcie ich pracy rozchodziły się wibracje po budynku, nie wiem czy to były pozytwyne wibracje ale w restauracji wszystko drżało.  Sejsmografy niczego nie zarejestrowały i Miasto nie ogłosiło alarmu , to chyba nie było zagrożnia dla ludności.  Mamy nadzieję, że ubicie jest skuteczne i droga się nie ugnie w przyszłości pod stopami przechodniów lub kołami aut.  Dziś Panowie montują krawężniki , uprzednio odpowiednio je docinając, piękna melodia dla uszu. Polecam. 

9.08 2021 od ostatnigo wpisu do dziś nic spektakularnego na budowie się nie działo. Oczywiscie praca szła do przodu szalowal,i zbroili, kopali itd. Dziś przyjechał dźwig Manitu coś laduje i wyładowuje, chyba wkrótce coś ważnego się wydarzy.

30.07.2021 jest gorąco, na placu budowy pojawiła się firma od zbrojeń,  oczywiście nie chodzi o zbrojenia w znaczeniu militarnym. Panowie zbroją, szalują  i z pewnością niebawem będzie znowu lany beton.

27.07,2021 na budowie wrze, asfalt sie topi a beton leje, nie mylić z laniem wody.  Imponujący pokaz siły,  kooperacji i synchronizacji, beton dostarczany jest na odległośc około 40m i idealnie trafia do celu. Dojazd do Urzędu bez ograniczeń, władza pracuje niczym nie ograniczana.

24.07.2021,  przez ostatni tydzień plac budowy tętnił życiem.  Ściany w wykopie zostały zabetonowane , widać postęp w budowie. Mój serdeczny przyjaciel, również inż. ale nie od technologii IT lecz  ze względu na RODO nie mogę powiedzieć  jakiej dziedziny,  wyszedł z rewolucyjnym pomysłem aby ta podziemna budowla przyjęła rolę stacji metra. Jeśli włodarze miasta to podchwycą to już  " za niedługo" możemy się spodziewać nowego projektu " Metro Poznańskie", czekamy na przegłosowanie stosownej uchwały.

Nie będziemy gorsi od Warszawy też nam się metro należy!!!!!!!!!!

17.07.2021 dziś tylko refleksja, bo jest niedziela to  wszyscy mają wolne. Piekielna maszyna stoi już chyba tydzień i spokojnie może awansować do miana obiektu muzealno-pomnikowego.  Idąc z duchem kultywowania  wartości narodowych w tym pomników, nieniejszym ogłaszam, że chodnik  2x2 m przy wejściu do restauracji przejmuje rolę  "punktu widokowego ". Wszyscy podziwiający maszynę min 1 min dostaną zniżkę  10%.  Niestety nie możemy wprowadzić oznaczeń turystycznych  na nasz  "punkt widokowy"  ponieważ  to jest teren  "Parku Kulturowego" i jakakolwiek ingerencja  w otoczenie wymaga zgody konserwatora zabytków.  

  

14.07. 2021  po Euro 2020 czas wrócić do rzeczywistości. Przyjechała duża maszyna, ja jako prosty inż od oprogramowania i microcomputerów nie umiem jej nazwać, ale jest imponująca.

Zamieszczam zdjęcie mapy Poznania z 1617 roku. To jest obecny plac Kolegiacki z przyległościami.

18.06.2012 strach patrzeć na termometr, panowie na budowie wytrwale pracują  , szacunek, jest betoniarka i mała koparka.

17.06.2021 dzień jak co dzień budowa trwa. Na Euro piłkarski też bez sensacji FORZA ITALIA - była Forza i forsa. 

15.06.2021 Dziś , po spektakularnym występie naszych "piłkarzyków", oczywiście dygresja do Euro 2020. 

Przed Euro 2012,  miasto rozpoczęł spektakularne przygotowania do tej imprezy. Jednym z elementów urozmaicenia krajobrazu był tak zwany remont ronda Kaponiera. Siły zaangażowane w ten niebotyczny projekt zrealizowały go chyba 4 lata po terminie.  Rondo oddano do użytku 3 września 2016 tj po kolejnej imprezie z cyklu Euro  . Obawiam sie, że projekt pl Kolegiackiego będzie realizowany w takiej samej formule. Dwa lata już zeszły ale ciagle na horyzoncie  jest inne wyzwanie. 

Budynek : Burdż Chalifa, czas trwania budowy 5 lat, wysokość 828 m.  

Zostały nam jeszcze 3 laty w tym wyscigu.

14.06.2021 Dotarł nowy sprzet, wróciła wielka koparka i mniejsza kopareczka. RYJĄ.

10.06.2021 nieodpowiedzialny kierowca zablokował wjazd na budowę, mamy ndzieje, że ten godny pożałowania incydent nie zrujnuje planu zakończenia budowy.

8.06.2021 koparka odjechała.

To poniżej to nie jest niestety szyb wiertniczy ropy - a szkoda może byśmy byli bogaci.

Wczoraj tj. 7.06.2021 na budowę dotarła gigantyczna koparka, zdjęcie poniżej.

Przewodujemy, że dziura będzie głębsza lub szersza lub wykorzystanie koparki moż być jeszcze inne.

Nowa koparka na placu wow ale moc !!!!!